Wiosenna siatkówka w Piaskach

W dniu 24 marca 2014 roku w hali sportowej przy  Zespole Szkół w Piaskach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Dyrektora ZS Piaski.  W rozgrywkach udział wzięły cztery zespoły gimnazjalistek z Bodzewa, Pogorzeli, Pępowa, oraz gospodyń z ZS Piaski.

Zawody  rozgrywano systemem  „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.   W sumie odbyło się sześć spotkań, które niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji, oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie, oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie o czym świadczy fakt iż po czterech meczach każda z drużyn miała szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie zwyciężył zespół z Bodzewa, który wyprzedził dziewczyny z Piasków lepszym bilansem setów, trzecie miejsce dla Pępowa, czwarte dla Pogorzeli (  bilans setów taki sam, bezpośredni pojedynek na korzyść Pępowa).

Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.  Specjalne podziękowania dla inicjatorek turnieju Darii Bilińskiej, Natalii Horały, oraz pozostałych dziewcząt z piaskowskiej drużyny  za pomoc w organizacji turnieju, Pani Dyrektor za ufundowanie pucharu, Radzie Rodziców za słodki upominek  dla drużyn, dziewcząt z ZS Piaski za uświetnienie turnieju układami tanecznymi, sędziemu Panu Antoniemu Kusiowi wraz z uczniami naszej szkoły, za stworzenie sportowej atmosfery znanej z ligowych „parkietów”.  Na  koniec warto dodać, że turniej świetnie wpisał się w akcję „Ćwiczyć każdy może” organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, w której nasza szkoła uczestniczy.

Szczegółowe wyniki:

Wynik