23 czerwca 2023 r. w auli szkoły odbył się uroczysty apel z udziałem wszystkich uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej, którego odbiorcami byli uczniowie klas III, żegnający swój pierwszy etap edukacyjny. Trzecioklasiści usłyszeli z ust młodszych kolegów, przedstawicieli Małego Samorządu Uczniowskiego, następujące przesłanie:
“Dzisiejsze spotkanie, choć jest jednym z wielu, jakie mieliśmy w nasze szkole, to jednak ma wyjątkowy charakter – kończy się pewien etap Waszego życia. Po trzech latach nauki z jedną panią, w jednej sali lekcyjnej, gdzie nauka przeplatała się z zabawą nadeszła chwila pożegnania i rozstania. Tu przeżywaliście radość z pierwszych sukcesów i gorycz porażek, tu poznaliście swoich przyjaciół, wspólnie odkrywaliście otaczający Was świat. Dziś kończy się pierwszy etap edukacji, teraz czeka Was kolejny. Życie będzie stawiało przed Wami nowe problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Z każdym dniem będziecie wchodzić w świat dorosłych, kolorową krainę dziecięcych marzeń. Wierzymy, że będziecie powracać myślą do naszych wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie lat. Jednak „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Pamiętajcie - w czwartej klasie - zmian będzie wiele: nowe przedmioty, różni nauczyciele oraz inna skala ocen.
Po części artystycznej: przemowach, recytacji wierszy i zaśpiewaniu piosenki nastąpiło uroczyste wręczenie, wszystkim trzecioklasistom, pamiątkowych dyplomów oraz nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców naszej placówki.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Uroczyste pożegnanie uczniów klas III kończących pierwszy etap edukacji w naszej szkole