III Terenowe Warsztaty Przyrodnicze

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wyjechali na warsztaty przyrodnicze. Odbyły się one nad Jeziorem Dolskim Wielkim, nad które uczniowie dotarli rowerami. W czasie warsztatów uczniowie za pomocą barwników wskaźnikowych oznaczyli odczyn wody pobranej z jeziora oraz dokonali obserwacji mikroskopowej planktonu. Kolejnym etapem pracy w terenie było zebranie i rozpoznanie pięciu gatunków drzew rosnących na terenie badawczym. Na zakończenie uczniowie narysowali plan terenu uwzględniający położenie jeziora, plaży, terenu zielonego i elementów infrastruktury oraz zorientowali go względem kierunków geograficznych za pomocą kompasu. W ten sposób wiedza zdobywana na lekcjach przedmiotów przyrodniczych została przez uczniów wykorzystana w praktyce, a zajęcia w terenie umożliwiły poznanie najbliższej okolicy i jej walorów przyrodniczych.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 III Terenowe Warsztaty Przyrodnicze