Wycieczka klasy 8b do Torunia

Po tygodniach wytężonej pracy związanej z egzaminami, klasa 8b wyruszyła 29 maja na dwudniową wycieczkę do Torunia. Celem wyprawy było nie tylko poznanie atrakcji miasta związanego z Mikołajem Kopernikiem, lecz przede wszystkim możliwość spędzenia ze sobą czasu poza szkolnymi murami. Pogoda dopisywała, humory również.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczęliśmy tradycyjnie od pomnika znanego astronoma. Kolejnym punktem była odlana z brązu rzeźba osiołka, która okazała się być przykładem dawnego pręgierza, bowiem na jego zaostrzonym metalowym grzbiecie sadzano skazańców. Uczniowie pod Krzywą Wieżą sprawdzali możliwość utrzymania ciała w pionie, co miało świadczyć o czystym sumieniu danej osoby. Stojąc pod Domem Mikołaja Kopernika, dowiedzieli się, że tak naprawdę nie wiadomo, czy jest to miejsce jego narodzin, bowiem rodzice astronoma posiadali aż cztery domy w Toruniu. W Katedrze św. Janów ujrzeli chrzcielnicę, przy której w 1473 r. ochrzczono Mikołaja Kopernika. W planetarium podziwiali gwieździste niebo podczas seansu ”Poza horyzontem”. W „Piwnicy Hanzy” klasa miała możliwość wzięcia udziału w interaktywnym spektaklu, wcielając się w role średniowiecznych kupców. Kolejnego dnia uczniowie najpierw udali się do Muzeum Piernika, następnie zwiedzali wspaniałą wystawę w Domu Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem wycieczki była Piernikarnia Starotoruńska, gdzie wzięli udział w warsztatach piernikarskich, których zwieńczeniem było własnoręczne wykonanie piernika.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Wycieczka klasy 8b do Torunia