Mistrzostwa Powiatu w Trójboju

18 maja na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gostyńskiego w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyć mogli uczniowie i uczennice klas 4 i młodszych. W mistrzostwach udział wzięło 5 drużyn żeńskich i 6 męskich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Lena Borowczak, Oliwia Karkos, Julia Kostysiak, Zofia Madej, Kornelia Mikołajczak, Izabela Wojtkowiak. Zawodniczki rywalizowały w trzech konkurencjach: skoku w dal, biegu na dystansie 60m i rzucie piłeczką palantową. Współzawodnictwo w trójboju LA charakteryzuje się tym, że wszystkie uczestniczki startując indywidualnie, tworzą drużynę. Suma punktów czterech najlepszych zawodniczek składa się na wynik drużynowy. Nasze sportsmenki zostały wicemistrzyniami powiatu. Prawo indywidualnego startu w zawodach rejonowych zapewniła sobie Kornelia, która 31 maja ponownie reprezentowała naszą szkołę w trójboju. Podczas zawodów ustanowiła nowe rekordy życiowe, zajmując 16 miejsce na 56 startujących dziewcząt.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Mistrzostwa Powiatu w Trójboju