Wycieczka klasy V a i V c do Torunia

16 – 17 maja br. klasy V a i V c były na dwudniowej wycieczce w Toruniu. Uczniowie zwiedzili z przewodniczką miasto, zapoznali się z jego historią i najciekawszymi zabytkami. Odwiedzili też Dom Mikołaja Kopernika, obejrzeli seans „Kolorowy kosmos" w Planetarium im. Dziewulskiego, wzięli udział w warsztatach wypieku pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika, aktywnie uczestniczyli w pokazie legend w Domu Legend Toruńskich, a także weszli na wieżę widokową Katedry św. Janów, gdzie zobaczyli słynny dzwon Tuba Dei i podziwiali piękną panoramę Torunia. Dla wielu osób był to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem bez rodziców, co stanowiło dodatkową atrakcję wycieczki.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Wycieczka klasy V a i V c do Torunia