Tydzień Bibliotek w Szkole w Piaskach

Wspólnie z Centrum Kultury i Biblioteką w Piaskach wzięliśmy udział w wydarzeniach w ramach Tygodnia Bibliotek. Klasy najmłodsze zostały zaproszone do gostyńskiego Bibliobusa, który w poniedziałkowy poranek pojawił się przed szkołą w Piaskach. Bibliobus to mobilna biblioteka, która podróżuje do szkół i społeczności, zapewniając dostęp do książek i zasobów edukacyjnych osobom, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do tradycyjnych bibliotek. Podczas wizyty uczniowie klas 1c, 2c, i 3c mieli okazję zapoznać się z ofertą bibliobusa, a także zajrzeć do znajdujących się tam książek. Dowiedzieli się, że w Polsce mamy cztery takie bibliobusy oraz że w ofercie, poza książkami, są również gry, także te interaktywne.
W środę-10 maja- uczniowie klas 4 spotkali się z miłośniczką książek „Star Wars” p. Karoliną Czemplik. Okazuje się, że wśród słuchaczy znaleźli się także fani książek o Gwiezdnych Wojnach. Odwiedziny Padmé Amidala były więc nie lada gratką dla miłośników tego typu literatury. Pani Karolina przedstawiła postać, za którą się przebrała i zaprezentowała imponującą kolekcję książek.
Ostatnim wydarzeniem, w ramach Tygodnia Bibliotek, były warsztaty z „Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai”. Klasy 1a i 1b, wraz z panią Beatą Witoń z wydawnictwa Zakamarki, rozwiązywały zagadki rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. Jedyny w swoim rodzaju „Pamiętnik Detektywa” wzbudził wśród najmłodszych spore zainteresowanie. Być może część z nich zacznie tworzyć rysopisy i zbierać odciski palców! Czekamy na kolejne spotkania!

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Tydzień Bibliotek w Szkole w Piaskach