Jesteśmy Mistrzami Powiatu

27 kwietnia w Krobi odbył się finał powiatu turnieju „Wielkopolski Turniej Orlika 2023”. Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny okazała się najlepszą drużyną piłkarską wygrywając bardzo trudny i zacięty turniej. Do rywalizacji w dwóch grupach przystąpiło 6 najlepszych szkół powiatu gostyńskiego. Mimo przegranej w pierwszym meczu 1:2 z reprezentacją SP nr 5 z Gostynia, chłopcy walczyli do końca i trzymając nerwy na wodzy wygrali kolejny mecz z Krobią 1:0. W półfinale zagraliśmy z Pępowem. Był to bardzo wyrównany i trudny mecz, który nie mógł się zakończyć wynikiem 2:2 i do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Dzięki zaangażowaniu całej drużyny i perfekcyjnej grze naszego bramkarza Dawida Siekierkowskiego, który obronił rzut karny, wygraliśmy ostatecznie 3:2. W finale spotkaliśmy się ponownie z naszym grupowym rywalem piłkarzami SP nr 5 z Gostynia. Chłopcy mimo dużego zmęczenia pokazali charakter i konsekwentnie atakowali przeciwnika. Efektem tej taktyki był rzut karny po faulu na Oskarze Jarczewskim, który sam poszkodowany, wykonał perfekcyjnie. Celnym strzałem dał nam zwycięstwo na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem. Cały turniej był bardzo trudny i obfitował w wiele zwrotów akcji, podobnie jak pogoda tego dnia: od słońca, poprzez wiatr i zachmurzenie, aż do gradu, który spadł jak wystrzelone konfetti z końcowym gwizdkiem sędziego. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom awansu do finału rejonu, który odbędzie się 18 maja na orliku w Lesznie.
Reprezentacja zagrała w składzie: Dawid Siekierkowski, Oskar Jarczewski, Miłosz Twardowski, Antoni Pikulski, Jan Dąbrowski, Dawid Kraszewski, Szymon Kufliński, Piotr Pawlicki, Adam Wośkowiak, Artur Wojtkowiak.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Jesteśmy Mistrzami Powiatu