Misie i Dzień Kota

W piątek, 17 lutego, grupa przedszkolna „Misie” obchodziła wspaniałe święto - Światowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Były też wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych m. in.: picie mleka z miseczki, kolorowanie zakochanych kotków i śpiewanie kocich piosenek.
Dzień Kota był również okazją do podkreślenia roli tego zwierzęcia w życiu człowieka - dzieci obejrzały film edukacyjny, przypominając sobie zasady dbania o to wyjątkowe zwierzę. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Celem obchodów tego święta było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Misie i Dzień Kota