„Dbamy o czyste powietrze"

Od 18 – 23 stycznia w klasach I - III zostały przeprowadzone kreatywne warsztaty edukacyjne „Dbamy o czyste powietrze”. Celem zajęć było poznanie i utrwalenie wiadomości o roli czystego powietrza w przyrodzie, przekazanie wiedzy na temat jakości wdychanego powietrza, przyczyn i źródeł pojawiania się zanieczyszczeń, pokazanie możliwości rozwiązań, dzięki którym powietrze będzie czystsze. W ramach przedsięwzięcia zostały przygotowane materiały na 2 godziny lekcyjne. Wśród nich m.in. rebusy i krzyżówki ekologiczne, urządzenie eko-domu z wycinanek, wiersz „Dbamy o czyste powietrze”. Uczniowie dowiedzieli się o możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła, np. przy zastępowaniu pieców tzw. „kopciuchów” przez ekologiczne ogrzewanie. Kreatywne warsztaty edukacyjne ”Dbamy o czyste powietrze” w województwie wielkopolskim dofinansowane zostały przez WFOŚiGW w Poznaniu. Czystość Ziemi zależy też od czystości powietrza.
DBAJMY O NASZĄ ZIEMIĘ

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 „Dbamy o czyste powietrze"