FINAŁ REJONU LESZCZYŃSKIEGO IGRZYSK DZIECI W FUTSALU

Szkoła Podstawowa w Piaskach, w ramach współpracy z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym, była organizatorem turnieju futaslu na szczeblu rejonowym. Odbył się on 25 stycznia, a stawką zawodów był awans do finału wojewódzkiego. Do zmagań na boisku przystąpiły najlepsze drużyny w swoich powiatach: SP 4 Kościan, SP Sierakowo, SP nr 7 z Leszna, SP Wolsztyn, SP Pawłowice oraz gospodarze - SP Piaski. Zawody bardzo sprawnie prowadził sędzia OZPN Leszno, pan Łukasz Ćwikliński.
Zespoły grały najpierw mecze w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym”. Sześć rozegranych spotkań wyłoniło drużyny grające o miejsca 5-6 oraz dwa półfinały. Na miejscu 6 uplasował się zespół z Kościana, który przegrał z Wolsztynem 4:2. W pierwszym półfinale Piaski pokonały po długich i zaciętych zmaganiach Pawłowice dopiero w rzutach karnych 3:1. Siódemka z Leszna miała łatwiejszą przeprawę, pokonując 1:0 Sierakowo w regulaminowym czasie gry. Następnie odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym Pawłowice pokonały 1:0 Sierakowo.
W końcu emocje sięgnęły zenitu. W finale chłopcy z Piasków dzielnie walczyli z SP 7 z Leszna. Wynik 4:0 dla drużyny leszczyńskiej tak naprawdę nie oddaje przebiegu gry. Team z Piasków dzielnie walczył od samego początku, zabrakło trochę szczęścia, aby zdobyć honorową bramkę przed końcowym gwizdkiem. Drugie miejsce dla chłopców z SP Piaski jest wielkim sukcesem, który potwierdza duże umiejętności piłkarskie i dobrze rokuje na przyszłość. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jeszcze większych sukcesów sportowych.
Skład drużyny naszej szkoły to: Miłosz Twardowski, Oskar Jarczewski, Dawid Siekierkowski, Jan Dąbrowski, Daniel Lipiński, Antoni Pikulski, Dawid Kraszewski, Szymon Kufliński, Artur Wojtkowiak.
Podziękowania należą też się uczennicom klas ósmych: Hani Szymańskiej, Mai Grzemskiej oraz Wiktorii Ratajczak za obsługę bufetu z kawą i ciastem.
Stroną techniczną turnieju zajmowali się ósmoklasiści: Olek Tomczak z 8a oraz Tadeusz Cypryan z 8d, którym również należą się słowa podziękowania.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 FINAŁ REJONU LESZCZYŃSKIEGO IGRZYSK DZIECI W FUTSALU