Pasowanie na przedszkolaka i Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabki”

Dzień 16 stycznia 2023 r. w grupie „Żabek” był już od rana pełen emocji, rano odbyła się próba generalna, później krótki spacer w celu dotlenienia organizmu, obiad i wreszcie długo wyczekiwana chwila. Dopiero teraz, w trzecim roku uczęszczania do przedszkola, dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor Jolantę Karkos na prawdziwego przedszkolaka. Duże wrażenie wywarł ogromny ołówek, który jest do tego celu przeznaczony.
Na długo przed godziną 13:00 szkolna aula zapełniła się zaproszonymi gośćmi. Oprócz rodziców z zaproszeń skorzystali również babcie i dziadkowie, którzy w sobotę i niedzielę będą obchodzić swoje święto. Przedszkolacy zaprezentowali program artystyczny pt. „Za co kochamy babcię i dziadka”. Dwóch chłopców wcieliło się w rolę reporterów TV, którzy przeprowadzili wywiad z dziećmi na powyższy temat. Dzieci recytowały wiersze o niezliczonych zaletach swoich dziadków. Śpiewali piosenki a także stawiali pierwsze kroki w walczyku, aby zaprezentować, jak tańczy babcia z dziadkiem. Zaprezentowali się również w tańcu Cza-cza przy piosence „Babcia pilnie poszukiwana”. Niektórzy odważyli się nawet na solowe wystąpienia. Wydarzenie to było pierwszym takim poważnym sprawdzianem występów przed publicznością, dlatego trema była ogromna. Z relacji dzieci wynika, że widzieli, jak niektórzy płaczą. Wymagało to wyjaśnienia małym przejętym artystą, że to były wyłącznie łzy szczęścia, które towarzyszą osobą kochającym w sytuacjach wzruszających. Na koniec dwoje narratorów oznajmiło zebranym, iż muszą kończyć program, ponieważ mają inne ważne zajęcia, czyli wyściskać babcie i dziadków, podziękować im za wszystko i wręczyć własnoręcznie przygotowane laurki. Szczęśliwi goście obdarowali małych aktorów torbami pełnymi: cukierków, czekolad, kartonów wafelków i innych słodkości.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Pasowanie na przedszkolaka i Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabki”