Pasowanie na przedszkolaka

13 stycznia odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Biedronek. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią Dyrektor, Jolantę Karkos. Następnie najmłodsi z dumą i przejęciem powtórzyli słowa ślubowania, a pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowaną kredką, kładąc ją każdemu na ramieniu i wypowiadając słowa „Pasuję cię na przedszkolaka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde z dzieci otrzymało dyplom oraz słodki upominek.
Po części oficjalnej nadszedł moment zaprezentowania przygotowanego przez dzieci przedstawienia – jasełek bożonarodzeniowych. Dzieci wcieliły się w rolę  Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, królów, owieczek i wołków, znalazł się nawet niesforny diabełek. Występując przed tak wielką publicznością, dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi i tanecznymi, ale również wielką odwagą. Gdy część artystyczna dobiegła końca, mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Był to niezapomniany dzień pełen miłych wrażeń zarówno dla dzieci i rodziców, jak i pań.

Jesteś tutaj: Home Archiwum 2022/2023 2022_2023 Pasowanie na przedszkolaka