Znawcy powstania wielkopolskiego

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu od wielu lat organizuje konkurs wiedzy dotyczący zrywu powstańczego z lat 1918-1919. W tym roku odbyła się jego XVII edycja. 12 grudnia 2014r. uczniowie gimnazjów i szkół średnich naszego powiatu rozwiązali test przygotowany przez komisję konkursową. Podsumowanie konkursu miało miejsce 7 stycznia 2015r. i było częścią uroczystości z okazji Dnia Patrona gostyńskiej szkoły. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali z rąk dyrekcji szkoły oraz gostyńskich samorządowców dyplomy oraz nagrody książkowe.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobył Jakub Półtoraczyk z klasy II A naszego gimnazjum, natomiast miejsce drugie zajęła Joanna Małecka z klasy II B. Jest to już kolejny sukces tych uczniów tymże konkursie. W tym roku jednak zamienili się miejscami, gdyż w poprzedniej edycji Asia była pierwsza a Jakub drugi. Trzeci nasz reprezentant – Kacper Janicki z klasy II A zajął „pechowe" 4 miejsce. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Łukasza Puśleckiego. Warto też wspomnieć, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Paulina Zaremba, absolwentka naszego gimnazjum. Wcześniej, jako gimnazjalistka, osiągnęła ona identyczny wynik.
Sukcesy naszych uczniów w omawianym konkursie są przejawem zgłębiania wiedzy historycznej na temat ojczystych dziejów oraz regionalnej, wielkopolskiej tradycji i tożsamości. Propagowanie wiedzy o wydarzeniu tak ważnym dla naszego kraju i regionu jest szczególnie istotne w świetle faktu lekceważenia obchodów kolejnych rocznic powstania wielkopolskiego przez najwyższe władze naszego państwa.

powst_wielkopolskie

Jesteś tutaj: Home 2014_2015 Znawcy powstania wielkopolskiego