Londyn zdobyty!!!

W roku szkolnym 2013/2014 już po raz trzeci uczniowie gimnazjum w Piaskach brali udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, prowadzonych przez panią Renatę Srokę w ramach programu Youngster , organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, nieodpłatnych, dobrowolnych zajęciach polepszających znajomość języka angielskiego.
Zajęcia odbywały się w trzech grupach według poziomu zaawansowania, w wymiarze jednej godziny tygodniowo dla każdej grupy od poniedziałku do piątku oraz w dwie soboty miesiąca. Na początku roku szkolnego każdy uczeń otrzymał darmowy podręczni k i ćwiczenia, które wykorzystywane były na zajęciach Youngster, zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami młodzieży. W ramach zajęć uczniowie podejmowali także różne działania tematycznie związane z obchodzonymi świętami czy wydarzeniami. Czasem były to zajęcia warsztatowe, jak na przykład moda karnawałowa, abc charakteryzacji filmowej czy zajęcia kulinarne np. przygotowywanie angielskiej herbatki czy wykonywanie sałatki owocowej.
Trzykrotnie w ciągu roku szkolnego uczniowie przystępowali do tzw. testów progresywnych przeprowadzanych na platformie szkoleniowej Youngstera, sprawdzających umiejętności językowe uczniów.
Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica Paulina Zaremba, która została laureatką Konkursu na najlepszego ucznia w roku szkolnym 2013/2014 w ramach programu Youngster, w kategorii-najlepszy wynik końcowy. W ramach specjalnej nagrody w postaci stypendium, ufundowanej przez EFRWP uczennica spędziła wakacje w Londynie, gdzie uczestniczyła w obozie językowym.
A oto jej wrażenia z pobytu Anglii:
Obóz, w którym miałam przyjemność uczestniczyć, był naprawdę udany. Począwszy od świetnej atmosfery, poprzez smaczne jedzenie, a skończywszy na wielu pozytywnych osobach (mam na myśli nie tylko młodzież - opiekunowie i kierowcy także okazali się być bardzo sympatyczni).
Program wycieczki był niezwykle napięty. Zobaczyliśmy bardzo, bardzo dużo miejsc i po tych kilku dniach, Londyn stał się moim ulubionym miastem. Nigdy nie lubiłam zwiedzania, lecz tam, to coś innego. Mogę nawet powiedzieć, że na tym wyjeździe wręcz pokochałam zwiedzanie. Wchodziliśmy do wielu muzeów i mieliśmy tam czas, aby zobaczyć w nich to, co nas najbardziej interesowało. Poza tym mogliśmy zobaczyć z bliska budowle, z których miasto jest najbardziej znane, m.in. Big Ben, budynek Parlamentu, katedra św. Pawła i pałac Buckingham.
Największe wrażenie zrobił na mnie przejazd London Eye. Mimo długiego i męczącego oczekiwania, opłacało się. Panorama miasta z takiej wysokości to cudowny widok! Oczywiście, opisując wrażenia z wyjazdu, nie mogę pominąć zakupów. Pięciopoziomowy Primark - to było coś! Jednak na Oxford Street było też dużo małych sklepów, w których obsługa bardzo chętnie gawędziła z klientami, o czym przekonałam się na własnej skórze.
W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że gdyby nie program Youngster, nie znalazłabym się tam i nie rozmawiałabym tak swobodnie z native speakerami. Po powrocie do Polski zostały mi setki zdjęć, miłe wspomnienia oraz myśl, że jeszcze kiedyś tam wrócę!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Londyn zdobyty!!!