Font Size

Cpanel

Podsumowanie całorocznych działań

 

W czwartek 22 czerwca odbyło się podsumowanie różnorodnych działań, w których nasi uczniowie brali udział przez cały rok. Nastąpiło przekazanie władzy nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego i podziękowanie ustępującym jego członkom, obowiązki przejął też nowy poczet sztandarowy. Wielu uczniów otrzymało dyplomy za udział w konkursach. Podziękowanie odebrali również wolontariusze. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej pożegnali swoich kolegów z klas trzecich, a gimnazjaliści absolwentów naszej szkoły.

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

Akademia Wspólnych Chwil

W minionym roku szkolnym po raz kolejny odbywały się zajęcia w ramach programu Akademia Wspólnych Chwil. Jest to pomysł na spotkania najmłodszych uczniów w szkole ze starszymi, a jednocześnie stworzenie uczniom miłej i przyjaznej atmosfery szkolnej. W ramach programu uczniowie klas starszych, po wcześniejszych przygotowaniu i pod opieką nauczyciela, organizowali czas podczas długiej przerwy dla uczniów klas I oraz przygotowali dla nich przedstawienie „Rzepka". Uczniowie klas pierwszych na zakończenie roku szkolnego otrzymali pamiątkowe indeksy Akademii Wspólnych Chwil. Serdecznie dziękujemy klasie 5a oraz 2B gimnazjum za zaangażowanie i pomysły.

SKO to jest to!

 

14 czerwca 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel podsumowujący działalność Szkolnej Kasy Oszczędności klas I-III edukacji wczesnoszkolnej z udziałem dyrektora Banku Spółdzielczego w Piaskach, dyrekcji oraz uczniów klas I-III i ich wychowawców.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci klasy III b, które zaprezentowały liczne scenki, wiersze i piosenki dotyczące systematycznego oszczędzania. Artyści zostali nagrodzeni olbrzymimi brawami.
Rozstrzygnięto również konkursy na:
 „Najlepiej oszczędzający zespół klasowy”
„Najlepiej oszczędzający z klasy”
Wygrani otrzymali przepiękne i praktyczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank oraz pamiątkowe dyplomy.
Pozostali członkowie, choć nie zajęli lokat na podium, również zostali nagrodzeni za oszczędzanie. Mieli możliwość samodzielnego wyboru nagrody rzeczowej. Otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

 

„Biedronki” w Krainie Orła Białego

 

14 czerwca „Biedronki” z oddziału przedszkolnego  wybrały się na wycieczkę do Starego Gostynia. Świetnie bawiły się w „Krainie Orła Białego”.
Z zaciekawieniem słuchały legend i opowieści historycznych oraz korzystały z innych atrakcji. 

 

Znamy skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego

 

13 czerwca 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego przyszłorocznych klas VII oraz II- III gimnazjum. W głosowaniu uczestniczyło 157 uczniów.
W wyniku wyborów w skład Rady Samorządu Uczniowskiego, która rozpocznie swą pracę  w roku szkolnym 2017/ 2018, weszli:
Cezary Kordus
Wiktoria Szczepaniak
Jakub Nawrocki
Michał Wrona
Eliza Hałas
Natalia Karkos
Joanna Nowacka
Angelika Antosik
Wszystkim gratulujemy sukcesu w wyborach i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

 

I Szkolny Konkurs Umiejętności i Uzdolnień

 

„Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność”
Henry Ford

Każdy człowiek posiada jakieś umiejętności i uzdolnienia. Mają je też uczniowie naszej szkoły, którzy mieli szansę zaprezentować je podczas I Szkolnego Konkursu Umiejętności i Uzdolnień.
W czasie konkursu okazało się, że nasi uczniowie znakomicie sprawdzili się w dekorowaniu stołu, obieraniu warzyw, zdobieniu pisanek wielkanocnych, a gdyby przydarzył się mały wypadek podczas wykonywania tych czynności, to  świetnie poradziliby sobie w opatrywaniu ran. Choć najmłodsi mieli jeszcze wątpliwości gdzie położyć nóż, a gdzie widelec,  to starania i zaangażowanie wpłynęły na efekt ogólny, który doceniłby każdy rodzic oraz oczywiście jury.
Możemy być pewni, iż życiowe umiejętności i praktyczna wiedza posłużą im każdego dnia, nie tylko w ciągu roku szkolnego. Uczniom serdecznie gratulujemy.

 

Odlotowe okulary na słoneczne dni

 

W poniedziałek uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej wykonali ostatnie zadanie w ramach rywalizacji klas - odlotowe okulary przeciwsłoneczne. W ten sposób chcieli przywołać lato, które zbliża się  wielkimi krokami. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za aktywny udział we akcjach zorganizowanych w tym roku szkolnym.

 

„Duch Boży nad wodami“

 

10 czerwca w ogrodach świętogórskich odbył się X Eko-festyn. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie działań związanych z tym wydarzeniem. Uczestnicy festynu mieli okazję obejrzeć plakaty o tematyce ekologicznej, które wykonali uczniowie podczas zajęć Szkolnego Kółka Przyrodniczego.  Wzięli też  udział w wielu konkursach i zabawach, otrzymując w nagrodę torby ekologiczne, kwiatki, chrupki i cukierki.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z malowaniem paznokci i twarzy. 

 

Lekkoatletyczne rekordy

 

7 czerwca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w  Lekkiej Atletyce. W zawodach rywalizowało ponad 1500 uczniów szkół gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w mistrzostwach było osiągnięcie bardzo wysokich rezultatów na szczeblu powiatowym. W tym roku naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Patrycja i Karolina Bieleckie, Eliza Hałas oraz Daria Eisop. Patrycja Bielecka w biegu na 1000 m zajęła bardzo wysokie 7 miejsce, poprawiając jednocześnie rekord szkoły z czasem 3,14,97. Karolina Bielecka rywalizowała na dystansie 600 m. Ona również pobiła rekord szkoły, zajmując z czasem 1,51,14 wysoką 12 pozycję. Należy dodać, że Patrycja i Karolina były najmłodszymi uczestniczkami w swojej kategorii wiekowej. W biegu na dystansie 300 m wystartowała Eliza Hałas. Nasza reprezentantka uzyskała czas 48,04, zajmując ostatecznie 24. miejsce. W konkurencji pchnięcia kulą uczestniczyła Daria Eisop. Wcześniej na zawodach powiatowych w Gostyniu Daria pobiła rekord szkoły z wynikiem 9,32. W Poznaniu uzyskała rezultat 9,07, co dało jej dobrą 17 lokatę.
Wszystkim gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 

Podróże małe i duże

Na jednodniową wycieczkę do rodzinnego miasta patrona naszej szkoły wyruszyli uczniowie z klasy 3c i 3d. Podróżując Szlakiem Piastowskim,dotarli do Torunia. Tam wzięli udział w warsztatach rycerskich, byliteż świadkami pojedynku rycerzy.  Odwiedzili Żywe Muzeum Piernika i wypiekali własnoręcznie wykonanepierniki. Wszyscy wspięli się na wieżę widokową w katedrze św. Janów, by podziwiać Tuba Dei - największy średniowieczny dzwon w Polsce.  Trzecioklasiści zobaczyli budynek szkoły, do której uczęszczał słynny astronom oraz dom, w którym mieszkał uczony. Przyjrzeli się ruinom Zamku Krzyżackiego.  Odwiedzili Geodium, w którym mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących Ziemi, a także, ku wielkiej radości, przeprowadzić wiele doświadczeń.
Na dwudniową wycieczkę również do Torunia udali sięuczniowie z klas 5a, 5b, 5c, 6aoraz gimnazjaliści z klasy 1A. Podobnie jak ich młodsi koledzy zwiedzili miasto i poznali jego najważniejsze zabytki. Odwiedzili m.in. Dom Kopernika, Katedrę św. Janów, Zamek Krzyżacki oraz Muzeum Toruńskiego Piernika, obejrzeli seans „Ziemia - planeta Kopernika" w Planetarium im. W. Dziewulskiego, a także płynęli statkiem po Wiśle. Szóstoklasiści odwiedziliManufakturę Cukierków, gdzie uczestniczyli w zajęciach, podczas których samodzielnie zrobili lizaki.Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w wieczornym pokazie „tańczących fontann”.
Do Krakowa wyjechali gimnazjaliści z klasy 2A i 2C. Tam zwiedzili Zamek Królewski. Traktem Królewskim dotarli na Stary Rynek, by zobaczyć Sukiennice i zwiedzić Muzeum Narodoweoraz Kościół Mariacki. Następnie udali się na ulicę Franciszkańską 3, gdzie w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich znajduje się słynne Okno Papieskie. W Bazylice Franciszkańskiej podziwiali polichromię, a także przepiękne witraże wykonane przez Wyspiańskiego. Odwiedzili też Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.Zwiedzili Kazimierz, synagogi żydowskie oraz poznali dzieje i kulturę Żydów.  Udali się też do Wieliczki, Łagiewnik oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau, które znajduje się na terenie Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu.
Poznań odwiedzili uczniowie klasy 4b. Czwartoklasiści zwiedzili Muzeum Blubry 6D, gdzie zostali wprowadzeni do świata poznańskich legend oraz gwary. Następnie udali się do obiektu edukacyjno-rozrywkowego DELI Park w Rosnówku. Tam uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych ,,Przyroda wczoraj i dziś” i zwiedzili park. Przyjrzeli się prehistorycznym zwierzętom, gigantycznym owadom, zajrzeli do parku miniatur oraz mini zoo.
Klasy 1a, 1b, 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Kościana, aby wraz z piratami odnaleźć zagubiony Biały Nenufar. Dzieci musiały sprostać wielu niełatwym zadaniom i uważać na krążące w wodach piranie! Po wyczerpującej podróży zostały zaproszone na obiad do restauracji, w której poznały tajniki savoir-vivre.
Na spotkanie z Indianami udali się uczniowie klas 3a i 3b. W Józefowie odwiedzili Westernland -największą w Europie Wioskę Indiańską oraz miasteczko Laredo Town. Dzieci oglądały oryginalne tipi (domy Indian), totemy, historie piktograficznezapisane na skórach, oryginalne stroje, narzędzia codziennego użytku oraz obozowisko traperów i poszukiwaczy złota.
Uczniowie klasy 4c odwiedzili Gołuchów – miejscowość położoną w południowo – wschodniej Wielkopolsce nad rzeką Ciemną. Zwiedzili tam renesansowy zamek – dawną siedzibę Leszczyńskich, Działyńskich i Czartoryskich, wzorowaną na zamkach z Doliny Loary we Francji, Muzeum Leśnictwa, największy w Polsce park dendrologiczny oraz pokazową zagrodę zwierząt. Dla czwartoklasistów była to wyjątkowa lekcja historii i przyrody.
W Góry Stołowe wyruszyła klasa 6c. Szóstoklasiści zwiedzili Twierdzę w Kłodzku i Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Udali się do Laboratorium Frankensteina, Komnaty Tajemnic (Escape Room) oraz przyjrzeli się ruinom zamku i Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich. Spacerowali też po Polanicy-Zdroju.
Z kolei uczniowie klasy 1B postanowili zdobyć Wielką Sowę. W tym celu udali się w Góry Sowie. Tam wspięli się szczyt góry, zwiedzili Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy, Kościół Pokoju w Świdnicy. Odwiedzili Zamek Książ oraz Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Zeszli pod ziemię, by zobaczyć kopalnię węgla w Nowej Rudzie, Podziemne Miasto Osówka i Włodarz.
Gimnazjaliści z klasy 3A i 3B udali się do Czech. Zwiedzili Skalne Miasto.  Odwiedzili  Pragę, by poznać jej najważniejsze zabytki. W Harrachovie podziwiali wodospad na rzece Mumlava oraz skocznie narciarskie. Dotarli też do Bozkovskich dolomitowych jaskiń.

 

 


Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Mikołaja Kopernika

ul. Drzęczewska 9
63-820 Piaski

 

tel. (065) 5719034
tel. kom. 603332396

e-mail: sppiaski@edu.piaski-wlkp.pl

Jesteś tutaj: Home 2016_2017