Nasza szkoła jest w MegaMisji!

MegaMisja-10

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny.
Warto więc zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.
Dlatego pojawiła się MegaMisja! Jest to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.
To jest nasza MegaMisja, ponieważ nasza szkoła, jako jedna z 12 szkół w Wielkopolsce, zakwalifikowała się do programu. Film, na którym uczniowie ze świetlicy zapraszali MegaMisję do szkoły, widocznie bardzo się spodobał. Program MegaMisja będzie realizowany od września 2021 r. w świetlicy szkolnej.

Jesteś tutaj: Home 2020_2021 Nasza szkoła jest w MegaMisji!