Pomagamy zwierzętom

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dlatego przed wakacjami dostarczyliśmy budę, karmę, przysmaki i inne artykuły do przytuliska w Smogorzewie.
Wszystkim uczniom a także ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję serdecznie dziękujemy 

Przed nami najgorętsze miesiące roku, więc warto pomyśleć o tym, jaki sposób pomóc naszym zwierzętom przeżyć ten trudny czas.

- Nie wolno pozostawiać zwierząt w zamkniętym samochodzie nagrzanym słońcem!
- Psu pozostawionemu na tarasie albo w ogrodzie musimy umożliwić schronienie się przed słońcem i koniecznie wodę!
- W upalne dni zwierząt nie powinno się zostawiać w zamkniętych pomieszczeniach bez dostępu do świeżego powietrza!
- Pamiętajmy również, że nasz pupil reguluje temperaturę przez oddychanie, więc zakładając ciasny kaganiec, uniemożliwiamy mu chłodzenie organizmu!
- W upalny dzień niedopuszczalne jest zmuszanie psa, żeby biegł za rowerem!
- W samochodzie zwierzę nie powinno podróżować luzem: dużego psa należy przypiąć specjalnymi pasami, a dla kota najbezpieczniejszy będzie transporter. Wioząc czworonożnych pasażerów, pamiętajmy o przystankach i o przygotowaniu wody!
- Jeżeli nie możemy na wakacje zabrać naszego zwierzaka to szukamy dla niego opiekuna, hotelu, w którym poczeka na nasz powrót. NIGDY NIE PORZUCAMY to przecież członek naszej rodziny!

Do schronisk i przytulisk każdego miesiąca przybywa mnóstwo zwierząt. Zwierzęta bardzo oczekują na nowych właścicieli. Może wśród czytających te informacje znajdą się osoby, które zaadoptują czekające w kojcach psiaki. Adopcja to oczywiście wielka odpowiedzialność i właśnie na takich odpowiedzialnych ludzi czekają zwierzęta.

Jesteś tutaj: Home 2018_2019 Pomagamy zwierzętom