Znamy wyniki I etapu Konkursu Matematycznego PANGEA

3 marca w naszej szkole został przeprowadzony I etap Konkursu Matematycznego PANGEA, którego organizatorami  są Międzynarodowe Szkoły  Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs odbywa się w 17 krajach Europy.Jego celem jest rozbudzenie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych dzieci i młodzieży.
Konkurs jest dwuetapowy. Eliminacje odbywają się w macierzystych szkołach. W naszej szkolnej edycji wzięło udział 12 uczniów z klas V, VI oraz I i III gimnazjum, którzy byli oceniani w poszczególnych grupach wiekowych. O przejściu do etapu finałowego decydował nie tylko najlepszy wynik w szkole, ale w kraju. Tym bardziej jesteśmy dumni, że dwóch uczniów naszej szkoły wystartuje w finale, który odbędzie się 10 kwietnia we Wrocławiu. Wśród szczęśliwców są Maciej Konieczny z klasy 5c oraz gimnazjalista - Filip Półtoraczyk z klasy 1C. Chłopcy poradzili sobie znakomicie - Maciej zdobył 30 punktów na 30 możliwych, a Filip 25.
Serdecznie gratulujemy wyników i mocno trzymamy kciuki!

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Znamy wyniki I etapu Konkursu Matematycznego PANGEA