Dzień Jeża

Jeż

Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż.
Węszy noskiem w lewo, w prawo,
to pod listkiem, to pod trawą,
gdzie się kryje dobry łup.
Drepcze mały jeż – tup, tup.
Drepcze poprzez lasu gąszcze,
łapie myszy, węże, chrząszcze...
Gdy zimowe przyjdą dni,
zagrzebany w liściach śpi.
                              Hanna Zdzitowiecka

10 listopada, gdy jeże już smacznie spały, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jeża. Te kolczaste ssaki często żyją w naszych ogrodach, pomagają w zwalczaniu szkodników i niestety są gatunkiem zagrożonym. O jeżu, jego zwyczajach, formach pomocy i zagrożeniach uczniowie mogli dowiedzieć się w czasie lekcji przyrody, z gazetek zaprezentowanych na korytarzach szkolnych, rozwiązując jeżowe zagadki. W czasie zajęć plastycznych i technicznych wykonywali formy przestrzenne, plakaty i kolorowanki. Do przedszkolaków zawitała Pani Jesień, która opowiedziała dzieciom o  życiu jeży.
Chcesz pomóc jeżom? Wejdź na strony: www.jeze.org.pl; www.naszejeze.org; www.jeze.com.pl J skorzystaj z wiedzy specjalistów.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Dzień Jeża