Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piaskach

W związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania obchodzonym 29 września uczniowie klasy 3 d skorzystali z zaproszenia pani Marii Juszczak - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Piaskach i uczestniczyli w akcji głośnego czytania. 6 października do biblioteki przybyli przedstawiciele władz naszej gminy: Przewodnicząca Rady Gminy w Piaskach pani Irena Różalska, Radna Gminy Piaski pani Helena Sikora, Sekretarz Gminy Piaski pan Andrzej Konieczny oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach pan Jan Nawrot. Goście przybliżyli dzieciom postać Zuzanny Zezik, bohaterki książki Agnieszki Chylińskiej „Zezia i Giler”. Oprócz czytających dorosły znaleźli się chętni uczniowie, którzy doskonale poradzili sobie z głośnym czytaniem fragmentów książki. Wszystkich czytających nagrodzono gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali zakładki oraz zaproszenia do biblioteki z informacją o godzinach otwarcia oraz słodki poczęstunek. Sami natomiast obdarowali gości laurkami. Po powrocie do szkoły dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ilustrowania tego, co najbardziej utkwiło w ich pamięci po wysłuchaniu lektury.

Celem akcji było popularyzowanie czytelnictwa, rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do czytania oraz zachęcanie do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

Jesteś tutaj: Home 2016_2017 Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piaskach