Szkolny konkurs matematyczny

Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki."
Immanuel Kant

O tym, jak ważną rolę matematyka pełni w życiu każdego człowieka wiedzą prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, dlatego 9 czerwca br. tak licznie przystąpili do szkolnych konkursów matematycznych.

Uczniowie szkoły podstawowej walczyli o tytuł Najlepszego Rachmistrza klasy IV, V i VI. Zawody matematyczne miały na celu wyłonić uczniów sprytnych i zaradnych w rachunkach, którzy liczą szybko i bezbłędnie oraz wykorzystują własności działań, aby ułatwić sobie obliczenia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał zestaw zadań odpowiednich dla danego poziomu.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rachunków, a później z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.
Najlepszymi okazali się:

klasy IV

Maciej Konieczny I miejsce
Dawid Andrzejewski II miejsce
Kacper Warzyński III miejsce

klasy V

Natalia Karkos I miejsce
Paweł Grzegorzewski II miejsce
Jan Konieczny III miejsce

klasyVI

Filip Półtoraczyk I miejsce
Marcin Dolatowski II miejsce
Julia Talaga III miejsce

Do konkursu w gimnazjum przystąpiły trzyosobowe drużyny z klas I i II . W ciągu godziny lekcyjnej gimnazjaliści bawili się matematyką, rozwiązując krzyżówki matematyczne. Klasy drugie walczyły z potęgami i układami równań. Z kolei pierwszoklasiści rozwiązując krzyżówkę, musieli się wykazać umiejętnością zastosowania obliczeń procentowych w zadaniach. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane do konkursu i walczyły o każdy punkt.

Najlepszą drużyną pierwszoklasistów została drużyna z klasy I w składzie :
Cezary Kordus, Igor Talaga i Mikołaj Frankiewicz
Z kolei wśród drugoklasistów zwyciężył zespół z klasy IIA w składzie:
Karolina Michalak, Anna Stanisławska i Mikołaj Krzyżostaniak

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Szkolny konkurs matematyczny