Spotkanie z ekonomią

15 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół z Oddziałam Integracyjnymi Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich i Gimnazjum nr 3 w Bodzewie odbył się VI Powiatowy Konkurs Ekonomiczny „Spotkanie z Ekonomią".
Celem konkursu było zapoznanie gimnazjalistów z podstawowymi pojęciami z ekonomii, praktycznym stosowaniem matematyki w bankowości oraz rozszerzanie umiejętności obliczeń procentowych.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Bodzewie.
W konkursie wzięło udział 8 czteroosobowych drużyn ze szkół powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Kaczmarek i Joanna Małecka z klasy IIIB oraz Wiktor Maćkowiak i Jakub Półtoraczyk z klasy III A.
Zawodnicy w ciągu 60 minut rozwiązywali zespołowo 8 zadań, w których musieli wykazać się m.in. umiejętnością obliczania odsetek kredytu zgodnie z warunkami określonymi w umowie z bankiem, obliczania procentu składanego lub wartości oprocentowania lokaty bankowej. W kolejnych trzech zadaniach sprawdzali swą wiedzę ze znajomości pojęć ekonomicznych takich jak np. wibor, wibid, overnight.
Konkurs był trudny, tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni ze zwycięstwa naszych gimnazjalistów, którzy zajęli najwyższe podium. Wykazali się oni olbrzymią wiedzą ekonomiczną i umiejętnościami matematycznymi. Jako zwycięzcy otrzymali nagrodę dla szkoły w postaci czeku oraz nagrody indywidualne.
Gratulujemy !!!

ekonomia_konkurs