Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, pracowników oświaty, przyjaciół szkoły, ale i uczniów. Zazwyczaj tego dnia na ręce pedagogów spływają życzenia oraz podziękowania. Tak też było tym razem. Uczniowie życzyli wszystkim pracownikom oświaty wytrwałości, pasji, wiary w lepsze jutro oraz tego, by zawsze mogli w pełni realizować swoje plany, zarówno zawodowe, jak i osobiste. Uczniowie klas 1-3 przygotowali własnoręcznie zrobione laurki.
Jednak uroczyste spotkanie w auli szkolnej było przede wszystkim doskonałą okazją do podsumowania projektu „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan" – innowacyjnego programu edukacyjnego, w który chętnie zaangażowali się nasi uczniowie i nauczyciele. Dzieci w ramach zajęć pozalekcyjnych zajmowały się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci naszej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Uczniowie stworzyli na temat wybranych osób autorskie wpisy multimedialne, poparte badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami. To oni właśnie współtworzyli program artystyczny, który mieli okazję podziwiać zaproszeni goście. W zaimprowizowanym studiu telewizyjnym, podczas programu „ Pytanie na śniadanie" opowiadali o tym, jak to się stało, że wzięli udział w projekcie, od czego rozpoczęli swoją pracę, o przeprowadzonych wywiadach, o wielu podjętych działaniach, by zdobyć jak najwięcej informacji o wybranych przez siebie osobach. Wspomnieli również o ogromnej życzliwości osób wspierających ich działania. Rozmowom tym towarzyszyły występy koleżanek i kolegów młodych encyklopedystów, którzy zaprezentowali swoje talenty z dedykacją dla wszystkich pracowników i przyjaciół szkoły.

RESZTA ZDJĘĆ TUTAJ

Jesteś tutaj: Home 2015_2016 Dzień Edukacji Narodowej