W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Nadchodzi czas najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt –świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania do nich rozpoczynają się wiele dni przed Wigilią. Mają też miejsce w naszej szkole. Uczniowie na zajęciach wykonują ozdoby świąteczne, ubierają choinki, przygotowują kartki z życzeniami. Poświęcają też sporo czasu na przygotowanie jasełek, by móc je zaprezentować społeczności szkolnej ostatniego, przed świętami, dnia w szkole. W tym roku przygotowali je uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego oraz ich starsi koledzy -gimnazjaliści.W klasach zorganizowano też spotkania wigilijne. Przyjęcia świąteczne przygotowane przez uczniów były okazją do składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem, degustacji świątecznych wypieków, a także śpiewania kolęd. Znane i lubiane kolędy orazpastorałki zaprezentowały też zespoły klasowe na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym w szkolnej auli. Na spotkaniu w hali gimnastycznej uczniowie mieli możliwość poznania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych państw Unii Europejskiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA