Niech święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

Andrzejki to czas magii, wróżb i poznawania przyszłości. Tylko tego dnia można dowiedzieć się, kto pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu się w życiu powiedzie.
Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-4 szkoły podstawowej, w ramach edukacji włączającej, z przyjemnością wzięły udział w andrzejkowych zabawach. Tradycyjne wróżby przygotowali i przeprowadzili wróżbici i wróżki z drugich klas gimnazjalnych. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej przepowiedni na bliższą i dalszą przyszłość - oczywiście z przymrużeniem oka. Zabawy i śmiechu było wiele, dzieci wychodziły bardzo zadowolone. Każdy mógł sobie powróżyć, np. z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie). Bardzo obleganym stanowiskiem okazało się to, przy którym można było poznać imię przyszłej sympatii.
Chętnych do poznania swojej przyszłości nie brakowało również wśród przedszkolaków. Dzieci wywróżyły sobie, jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, rzucali monetą do "studni". Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały im zabawy przy piosenkach.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Niech święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze