ŚW. FRANCISZEK – PATRON EKOLOGÓW

Październik jest ważnym miesiącem dla każdego, kto szanuje przyrodę i dba o nią. To właśnie w październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Drzewa i Dzień Świętego Franciszka – patrona zwierząt, ekologów i leśników.
Tematyka ekologiczna nie jest obca naszym uczniom, dlatego chętnie wzięli udział w zajęciach i konkursach skierowanych do nich.
Grupa przedszkolaków uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w bibliotece. Maluchy wysłuchały opowieści o św. Franciszku, pokolorowały ilustracje przedstawiające świętego oraz wykazały się wiedzą w konkursie mającym na celu rozpoznawanie zwierząt. Uczennice z klas 4 recytowały wiersze o tematyce przyrodniczej. Przedstawiciele klas 5 wzięli udział w konkursie nawiązującym do życia św. Franciszka. Odpowiedzieli też na kilka pytań dotyczących biskupa Antoniego Długosza – osoby, która ufundowała nagrody dla dzieci biorących udział w tych konkursach. Natomiast uczniowie klas 6 zostali zapoznani na lekcjach religii z postacią św. Franciszka i samodzielnie wykonali prace plastyczne.

Jesteś tutaj: Home Aktualności ŚW. FRANCISZEK – PATRON EKOLOGÓW