Matmix

6 czerwca 2014r. w ZSO w Gostyniu odbył się Drużynowy Konkursu Matematyczny skierowany do uczniów gimnazjum „Matmix". W rywalizacji wzięło udział czternaście trzyosobowych drużyn reprezentujących siedem szkół gimnazjalnych z powiatu gostyńskiego.
Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny w składzie:
I drużyna: Paulina Zaremba, Karolina Sarbinowska, Michał Turbański,
II drużyna: Monika Andrzejczak, Natalia Klonowska, Piotr Sowiński,
III drużyna: Kinga Kaczmarek, Jakub Półtoraczyk, Wiktor Maćkowiak.
W pierwszym etapie konkursu młodzi matematycy w ciągu 45 minut zespołowo rozwiązywali test składający się z 20 zadań. Następnie, po przerwie, w trakcie której komisja dokonała oceny prac, pięć najlepszych drużyn zostało zakwalifikowanych do II etapu zmagań matematycznych. Do części ustnej przystąpiła I drużyna, która uzyskała ex aequo z drużyną z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu trzynaście punktów w części pisemnej.
W drugim etapie zespoły ustnie odpowiadały na pytania komisji. Rywalizacja trwała aż do momentu wyłonienia trzech najlepszych drużyn. Paulina Zaremba, Karolina Sarbinowska, Michał Turbański zajęli III miejsce. Gratulujemy!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Matmix