Mamy wspaniałą młodzież!

„Jeżeli chcemy być obdarowywani to najpierw dajmy coś z siebie. Każde dobro wróci do nas z podwójną siłą".
Pani Ewa Jaskulska – koordynator Bonifratreskiego Wolontariatu w Marysinie we wrześniu tymi słowami zachęcała uczniów ZS w Piaskach do pracy w wolontariacie. Okazało się, że aż dwudziestu uczniów (10% naszych gimnazjalistów) odpowiedziało pozytywnie na apel i przez cały rok przeznaczali swój wolny czas na pomoc innym. Na dawanie swojego serca, uśmiechu, ciepłego słowa, bycia z cierpiącym i często samotnym człowiekiem.
Działalność rozpoczęto po podpisaniu umowy pomiędzy przedstawicielami Konwentu Bonifratrów w Marysinie i p. dyrektor H.Jurkowską-Klupś oraz powołaniu do życia Szkolnego Koła Wolontariatu.
Spoglądając wstecz, wspominając kończący się rok szkolny możemy być dumni z naszych uczniów, ponieważ swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że czas spędzony w taki sposób nie jest czasem straconym. Dokonali bardzo

dużo: uruchomili „Biblioteczkę na kółkach", wzbogacili zasoby książkowe o 212 pozycji, opiekowali się dziećmi przychodzącymi na rehabilitację, w oddziale dziennym uzupełnili kącik dla najmłodszych o maskotki i książki, przygotowując ich zbiórkę, odwiedzali i udzielali pomocy osobom w ich środowisku domowym, przygotowali upominki dla chorych i obdarowywali ich z okazji różnych świąt, organizowali spotkania Mikołajkowe, odwiedzali kuracjuszy w Dniu Trzech Króli, składając im życzenia, śpiewając kolędy. Przeprowadzili też konkursy o Janie Bożym i Janie Pawle II oraz wiele innych o mniejszym znaczeniu.
Wszelkie informacje dotyczące różnych działań Szkolnego Koła Wolontariatu są na bieżąco opisywane w naszej szkolnej „Gimzetce".
Łzy wzruszenia, uśmiech na twarzy, serdeczne słowa i upominki wykonane przez pacjentów a czasem słodycze są dla wolontariuszy największym osobistym sukcesem i przeświadczeniem, że na tym ma polegać nasze człowieczeństwo.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Mamy wspaniałą młodzież!