Smacznie i wesoło

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest bardzo wiele. Można grać w piłkę, jeździć na rowerze, obejrzeć dobry film czy podszkolić angielski. Można też we wtorkowe popołudnia uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, które odbywają się w naszej szkole.
Zgłosiło się na nie ponad 30 uczniów w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy zajęć uznali, że nie ważny jest wiek – najważniejsze to dokładne przeczytanie przepisu i perfekcyjne wykonanie każdego polecenia. Dlatego bez problemu podzielili się na 5 grup, by móc rozwijać swoje umiejętności kulinarne, pomysłowość, dokładność i zaangażowanie.

Są to zajęcia bardzo lubiane przez uczniów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Lubiane do tego stopnia, że uczennice klasy 6b Ania i Zuzia, zainspirowane zajęciami, zaproponowały utworzenie blogu „ Gotujemy z pasją". Spotkania dają dużo radości, ale również pokazują, w jaki sposób można przyrządzić smaczną potrawę albo zaskoczyć rodziców przygotowując „słodką rozkosz". Mimo że zbliża się dużymi krokami koniec roku szkolnego, uczestnicy nadal bardzo chętnie angażują się w prace kulinarne. Z zapałem planują spotkania zaraz po wakacjach.

Zgłosiło się na nie ponad 30 uczniów w różnym przedziale wiekowym. Uczestnicy zajęć uznali, że nie ważny jest wiek – najważniejsze to dokładne przeczytanie przepisu i perfekcyjne wykonanie  każdego polecenia. Dlatego bez problemu podzielili się na 5 grup, by móc rozwijać swoje umiejętności kulinarne, pomysłowość, dokładność i zaangażowanie.

Podczas spotkań chętnie wykonują surówki, sałatki owocowe, pieką ciasta, przygotowują kanapki, koktajle i soki. Obierają, kroją, ugniatają, mieszają. Uczą się łączyć ze sobą różne składniki. Wzbogacają swą wiedzę na temat właściwego odżywiania się.

Są to zajęcia bardzo lubiane przez uczniów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Lubiane do tego stopnia, że uczennice klasy 6b Ania i Zuzia, zainspirowane zajęciami, zaproponowały utworzenie blogu „ Gotujemy z pasją”.  Spotkania dają dużo radości, ale również pokazują, w jaki sposób można przyrządzić  smaczną potrawę albo zaskoczyć rodziców przygotowując  „słodką rozkosz”. Mimo że zbliża  się  dużymi krokami koniec roku szkolnego, uczestnicy nadal bardzo chętnie angażują się w prace kulinarne. Z zapałem planują  spotkania  zaraz po wakacjach.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Smacznie i wesoło