Wiosenna siatkówka w Piaskach

W dniu 24 marca 2014 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Dyrektora ZS w Piaskach. W rozgrywkach udział wzięły cztery zespoły gimnazjalistek: z Bodzewa, Pogorzeli, Pępowa oraz gospodyń - z ZS w Piaskach.
Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. W sumie odbyło się sześć spotkań, które niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie o czym świadczy fakt, iż po czterech meczach każda z drużyn miała szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Ostatecznie zwyciężył zespół z Bodzewa, który wyprzedził dziewczyny z Piasków lepszym bilansem setów. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Pępowa, a czwarte zajęły zawodniczki z Pogorzeli ( bilans setów taki sam; bezpośredni pojedynek na korzyść Pępowa).

Wszystkim uczestniczkom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play, w jakim rozgrywane były zawody. Specjalne podziękowania dla inicjatorek turnieju: Darii Bilińskiej, Natalii Horały, oraz pozostałych dziewcząt z piaskowskiej drużyny za pomoc w organizacji turnieju, pani Dyrektor za ufundowanie pucharu, Radzie Rodziców za słodki upominek dla drużyn, dziewcząt z ZS w Piaskach za uświetnienie turnieju układami tanecznymi, sędziego pana Antoniego Kusia wraz z uczniami naszej szkoły, za stworzenie sportowej atmosfery znanej z ligowych „parkietów" oraz dla pozostałych sponsorów. Warto dodać, że turniej świetnie wpisał się w akcję „Ćwiczyć każdy może" ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, w której nasza szkoła uczestniczy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wiosenna siatkówka w Piaskach